KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327188
nr 1332 7188
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1953, "promenerande flicka". Olja på duk, 37x45cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 juni 2020
kl 18:15:06
7/6 17:50:23